Gra pasywna
7.11 Nie zezwala się drużynie będącej w posiadaniu piłki na jej przetrzymywanie bez widocznego zamiaru atakowania bramki i oddania rzutu na nią. Podobnie, jak nie zezwala się na powtarzające się opóźnianie w wykonywaniu rzutów: rozpoczynającego grę, wolnego, z linii bocznej lub od bramki przez któregokolwiek z zawodników tej samej drużyny. Takie działanie należy traktować jako grę pasywną, które jest karane rzutem wolnym przeciwko drużynie będącej w posiadaniu piłki chyba, że drużyna przestanie grać pasywnie.Rzut wolny wykonywany jest z miejsca, w którym gra została przerwana.
7.12 Przy stwierdzeniu przez sędziów gry pasywnej używają oni sygnału ostrzegawczego. Jego zastosowanie ma na celu uniknięcie odebrania piłki drużynie będącej w jej posiadaniu i danie tej drużynie możliwości zmiany sposobu atakowania. Jeżeli po sygnale ostrzegawczym drużyna kontynuuje pasywny sposób atakowania lub nie oddaje rzutu na bramkę, wówczas należy podyktować przeciwko niej rzut wolny. W niektórych okolicznościach sędziowie bez uprzedniego ostrzeżenia mogą podyktować rzut wolny przeciwko drużynie będącej w posiadaniu piłki, np. gdy zawodnik celowo nie oddaje rzutu będąc w sytuacji pewnej do zdobycia bramki.
Czy jest jakoś określony czas jaki musi upłynąć aby zasygnalizować grę pasywną? Jeżeli nie, to kiedy (c.a.) sędzia podnosi rękę?
OdpowiedzUsuń6-Ć KOLEJNYCH PODAŃ.PO TYM PODANIU NASTĘPUJE STRATA PIŁKI DLA DRUŻYNY PROWADZĄCEJ "PASYWNĄ GRĘ".
OdpowiedzUsuń